Hatem Hocamızın Talebelerinin ve Dostlarımızın Web Siteleri

Hatem Hoca Blog
+ Yeni Konu aç
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Tarikt şeyhliğinden büyücülüğe -2-

Yeni Üye

Tarikt şeyhliğinden büyücülüğe -2-

Şeyhim: bu dediklerimde sebatlı olur ve harfi harfine uygularsan, keramet sahibi büyük evliyalardan ve kutuplardan biri olacak ve İlahi ve nübüvvet sofrasına oturacaksın diyerek müjdeledi.

Birde yanına bir tomar kağıt parçalarından oluşan defter ve kalem verdi. Bunlar lazım olacak yanından ayırmamamı söyledi.

41. gün gece Ruhani melek denilen varlık geldi adı Sahsahuubii (gerçek ismi değil ) birçok cin sorumlusunun başıydı.
    Benim karinimden (yanımdaki şeytana ) benim en fazla kırk ayaklı dan korktuğumu öğrenerek onun suretinde geldi ve çok büyük ve hacimli bir şekilde tam karşıma dikildi. Bir şeyleri parçalayarak kafasını kestiğini ve yediğini gördüm üzerime kanları sıçrıyordu hem ses duyuyor hem hissediyor ve görüyordum etrafda birçok insanı vahşice katlediyor ve tek ben kalmıştım, beni korkutmaya ürkütmete çalışıyordu . Şeyhin uyarısı aklıma geldi ve sabrettim. Sonradan öğrendimki eğer orda korksaydım kafayı oynatacaktım ancak kendime hakim olunca o Ruhani meleği denen Sehseehuubii kafası insana, güzel bir kadına ve diğer azaları havan şekline büründü.

Ruhani melek denen Sahsahuubii kendisin Allah tarafından bana hizmet için yaratıldığını ve benim geçmiş ve gelecek günahlarımın affedildiğini ve Evliyalardan olduğumu söyledi. İstediğimde levhi mahfuzu görebileceğimi, emirleri direk Allahtan alacağıma istediğimde peygambarle görüşebileceğimi söyledi. Artık benim üzerimdem mükellefiyyetim kalktığını ubudiyyetten hürriyyete ulaştığımı söyeldi.

Bu ruhani bana gözünü kapat ve semaya bakarak aç dedi
    baktımki yeşil yazı ile gökyüzü semasında harfler yazılyor ( elif be te se .....) her harfın bir tarıfnda tılısım ve diğer tarfında rakamlar gördüm. Bana bu gördüklerin her harfi yanındaki tılsım ve rakamları tek tek çiz dedi. Bende şeyhimin önceden verdiği küçük kitapçığa tek tek yazdım çizdim.
    Ruhani bana bunlar saklamamı ilerde işine yarayacağımı söyledi.

Artık bu şekilde ilmi ledünniyi öğrendiğimi, keşfimin açık olduğunu, Allah ile direk görüşebileciğimi vs...söyledi

Zamanla Ruhani Meleğin Koymuş olduğu şartlar

1. Oruç tutmamak (artık mükellef değiliz) 17 sene boyunca oruc tutmadım insanların arasında tutuyormuş görünümünü verdim
    2. Cuma namazını kılmadım
    3. İmamlık yapmadım
    4. Camide namaz kılmadım,
    5. namazı abdestsiz kıldım
    6. İkindi namazını kılmadım soranlar Mekkede kıldım geldim dedim
    7. Mushafa .........
    8. Akrabalardan biri ile zina yamak
    9. Dine, peygambere, meleklere ve Allaha küfretmek,

Artık elimden harikülade şeyler zuhur ediyordu insanlar onu keramet sanıyordu
    örneğin:
    1. su ibriğini yürütüyordum herkes suyunu içiyordu
    2. İnsanlar hakkında ne düşündüklerini ve niyyetlerini bütün tafsiletıyla bu ruhaninin ordusu tam 286 görevli çalışıyor ve insanlar hakkında detaylı bilgi veriyordum ve ğaybi bildiğimi zannedyorlardı
    3. camide cemaate kıblesinin yanlış yönde olduğunu söylerdim ve sol elimi kaldırır kapıya vuruyor gibi yaptığımda ses gelirdi. Kapıya vurma sesi geldiğinde bu kabenin kapısıdır derdin ve hiç bir insan itiraz edemezdi ve
    4.Bir adımda 45 km uzakda buldum kendimi orda bir kemik buldum üzerinde tılsımlar gördüm. vs....

Bazen musallatlarda cinlerim başarısız oluyordu sebebide insanı koruyan meleklerin olduğunu ancak bir vesile ile o melek gittiğinde insan vücuduna girdiklerini söylemlerinden insanın okuduğu duaların ve surelerin etkisini bizzat müşahade ettim.

Ruhanine (şaytana) itaat etmeyen cinler cezalandırılıyor hatta itaat etmediklerinde öldürülüyordu. Onun için cinler korkuyorlardı istemeselerde itaat ediyorlardı, dolyısıyla benim isteklerimi derhal yerine getiriyorlardı
    Tabiki bende onların şartlarını yerine getiriyordum

İnsanlar beni ticani tarikatında kutupluğa ulaşan kermeti zahir büyüklerden zannederek 17 sene geçirdim taki Allah hidayet kapısını araladı kalbime genişlik verince Tevbe yolunu tuttuncaya kadar.

Bu kıssanın ana temasın koruyarak özetlemeye çalıştım bazı bölümlerde sihirle ilgili detayları içerdiği için atladım.

Bu kıssa bile kendi başın Ruhani tarikatlerin iç yüzünü kısmende olsa ortaya çıkarma açısından önemli bulduğum için tercüme ettim.

Ancak şeyh Hamidin başından geçenler biraz daha farklısı, günümüz Türkiyesini birçok tarikat ehlinde tiniyetlerine göre biraz daha şeriate uygun bir kılıfda gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Unutulmamalıdır ki bu örneğin bir çok benzeri binlerce itiraf edilmemiş kıssada gizlidir belki bu açıklıkta haram olan örnekler olmasada. Vesileler nekadar takvalı gözüksede tedrici olarak takva kılıfıya insanların akidesine sokulan bidat ve şirk çeşitlerini sonuç olarak görebiliriz.

İşte neden Ulvi hocalarımız illede Asrı saadeti mihenk taşı olarak alın demesini daha iyi kavruyoruz
    Nurkale sayfamızın arama motoruna asrı saadet yazın Ulvi ve Hatem hocalarımızın bu konudaki vurgularını göreceksiniz.

Dikkatımı çeken bir konuda 17 sene boyunca ruhaniler ve cinlerle irtibatta olmasına rağmen Ruhaniler hakkındaki verebildiği bilgli sadece ''cinlerin reisidir'' dışında bir şey olmamıştır. Fazla bilgide veremezdi çünkü ruhanilerin kölesiydi.
    Halbuki Nurkale sayfamızdaki yazılarda ne kadar detaylı bilgi verilmektedir. Bu bile kendi başına Ulvi ile Hatem hocalarımızı tanımayanların bile hayretler içinde bırakmaya yeter.

Bu bağlamda Hatem hocamızın şeyhler ve hakikatleri yazısınıda muhakkak okumalıyız.

Yanlış anlamayı önlemek için, yinede hatırlatmak isterim, gerçek Allah dostlarına ve tarikatlara can kurban. Tabiki değerli olan şeylerin sahtesi olur. Ancak günümüzde sahte altınlar kol geziyor.
    Sarraf gerek çevhere nadan bilesi değil. Eğer tanıdığınız bir sarraf yoksa Ulvi hocamızın mihenk taşını kullanabilirsiniz ASRI SAADET , ASRI SAADET, ASRI SAADET

Super Moderator
    gerçekten de ibretle okudum bu anlatılanları! Öyle ki Yüce Yaratıcımız olan Allah 'u Telala ya bir kez daha sonsuz şükürlerde bulundum ki ben nakşibendi tarikatında intisablı olarak geçirdiğim 33 yılda böyle halleri yaşamadığım için. Allah u Teala şimdi ne kadar şükretsem azdır. O bana Hatem Hoca ya talebelik de nasib etti!

+ Yeni Konu aç