Cinlerin size itaat ettiklerini göreceksiniz. HATEM HOCAM

15 000 km uzak mesafede dünyanın diğer bir ucu olan Avustralya'dan bir kardeşimize ailecek devamlı ilgilenmeye çalıştığımız için, Hatem hocamız tarafından bu aile daha fazla yardımcı olabilmek adına her özel olarak her türlü şifa okuması ve koruma izni vermişti. Kardeşimiz sıkıntıları olduğunda daime bize ulaşıyor ve yardımcı olmaya çalışıyorduk. İki gün önce kardeşimize aynı anda cevap veremeyince daha sonra aramak istedim ancak saat farkından dolayı herzaman ulaşmak mümkün olmuyordu.
Hatem hocamızın sözleri aklıma geldi '' Size itaat ettiklerini ve sözünüzü dinlediklerini göreceksiniz''.
ve kardeşimize dedimki eğer bana ulaşamazsan, Hatem hocamızın öğrencisine şikayet ederim de Allahın izniyle etkisini göreceksin dedim.
Bir ara tereddüt ettim sadece Hatem hocamızımın isminimi zikretseydim diye.
Sonra aklıma, eğer bu varlık inatçı biri çıkarsa bana ulaşması kolay ama Hatem hocamıza herzaman ulaşamıyabilir diye düşündüm ve Hatem hocamızın öğrencisine demekte mahsur görmedim.

Ancak şunu itiraf edeyim ki bu kardeşiniz Hatem hocamızın öğrencilerinin eline su dökemez. Çünkü ben kendimi azçok biliyorum.

Dünyanın diğer bir ucunda olan bu kardeşimiz, bu gün arayıpda, çocuğunun olumlu gelişimlerini sevinçten üçarcasına ağlayarak, dualı ağızıyla anlatınca bende etkilendim .
Hocam dedi, Hatem hocamızın öğrencisine şikayet ederim dediğimde oğlumu zorla yaptıramadığım bir çok şeyi sanki zincirden boşanırcasına rahatlıkla yapmaya başladı ve ailecek ilk defa cemaatle namaz kıldık ve 8 yaşındaki oğlum sesli dua etti. özelliklede Hatem hocamıza teşekkürle ve dualar etti. Rabbim bütün kardeşlerimizin şifasını daim eylesin.

İşte izin verilme ile izin verilmeme arasındaki farkı açıkca görüyoruz.

Rabbim, bizleri Hocalarımıza, ilimlerine, izinlerine layık eylesin.