HZ. SÜLEYMAN MÜHRÜ meselesi, Hatem hocamızın canlı yay. derslerinden

Bakın tatlı su ile tuzlu su arasındaki ince çizgidesiniz.
Tatlı su Şifa ve Rahmani ilimleridir. hakiki havastır, ilmi Hatemdir ilmi İsmettir.
Tuzlu su ise ruhani ilimlerdir,
Niyetiniz tatlı sudan meyve yemekse, tatlı su içine girersiniz.
Niyetiniz tuzlu sudan meyve yemekse, tuzlu su içine girersiniz.
Eğer niyyetiniz dünyalıksa, dünyalık tuzlu suyun içindedir. Anında cinnileşirsiniz. Dünyalık menfaatlar için buraya girerseniz anında tuzlu suyun işine girersiniz. Dünyalık herzaman ikinci pilanda olacaktır.
İnsanların fark etmediği şu, herzaman Allahın rızası önünde olacak.
Adam, Rabbi emrettiği için namaz kılmıyor, hadim görmek için namaz kılıyor.
Ondan sonrada diyorki hadimler nefsi ıslah olana gelir.
Yani şimdi sen hadim görmek için namaz kıldında hadim gelince şimdi senin nefsinmi ıslah oldu?
Sen Allah rızası için kılmıyordun o namazı, burda sen imanının sorguluyacaksın ben ne yaptım. Rabbime kılmadımda, şurda ikitane cine şeytanı veya iki tane hadim görmek için namaz kıldım.
Bunlar kim ki bana namaz kıldırabiliyorlar diye bir kendi yakanı topluyacaksın, kural budur.
Hadim davetlerine girmek için namazlarda zikirlerde ve virdlerde Allah rızası kalbinde ön pilanda tutamıyorsan cinin şeytanın eline düşersin.

Şunu hiç bir zaman unutmayın , her zaman her ibadette ve her zikirde ve her virdede Allah rızasını herşeyin üstüne tutmayı kalbiniz öğrenecek.
Yani mühürler tılısımlar şunlara bunlara güvenmeyim.
Sende dünyadaki en güçlü mühürler olsa, diğer adamda peygambere varis olabilecek iman olsa karşısında hiçsin, imanla hiç bir mühür baş edemez.
Peygaberin rıza gösterdiği insanın ulaşmadığına peygamberin rıza göstermediği insanmı ulaşablecek.
Yani devletin koruduğu görevliler, devletin korumadığı ama mührünü elini geçirmiş bir adam mı baş edebilecek.
Kanun kaçağı gibi biri olur çıkarsın. Onun için bu tip şeylere inanmayın, yok bende mühür süleyman var ben alemlere hükmederim diyen varsada Allahın izni ile halep orda ise arşın burda deneriz. Hiç sorun olmaz...
[Resimleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tiklayın...]

Birde hz . Süleymana atılan iftiralar hakkında bir şeyler söylemek istiyorum

Birtanesi hz. Süleyman mührü çıkarmışlar, yüzükleri çıkarmışlar, vefkleri tılısımları çıkarmışlar.
Ya arkadaşlar o koskoca bir peygamber
hz. Süleyman (a.s) kainatın en üstünde olsa ben kainatın en altında olsam, onunla aramızdaki mesafe daha fazladır. O bir peygamber ben onun ayagının tozunun tozunun tozunun tozunun....tozu bile olamam.
Ben bir insanım Ulvi hocaların vesilesiyle Yasin hocamızın vesilesiyle, bu gün ben bu varlıklara gel dediğimde geliyor git dediğimde gidiyor ve her dediğimi yapıyorlarsa ben mühür kullanmıyorum tılısım kullanmıyorum. Hiç kimsedende izin almıyorum ne cinden ne hadimlerden ne gün müvekkillerinden ne ifrit müvekkillerinden ve hiç birinden izin almıyorum. Ben bunu yaparken hz. Süleyman (a.s) cine şeytana emretmek için özür dilerim, mühürmü kullanacak tılısımmı kullanacak.... yok böyle bir saçmalık

Bakara suresi 102 dediği gibi '' onlar Süleyman hakkında şeytanların dediklerine inandılar''
o bir peygamber efendimizdir, ona Allahu teala o gücü vermişse olay bitmiştir.
Bu demek değilki mührü felan yok, elbette var her peygamber kendini mührü ile tanıtır.
Ama yok vefkdi, tılısımdı, cine şeytana itaat ettirmek için okuduğu dua idi, idi vs... şeylere inanmayın kardeşlerim.

Hatem hocam : ....Kardeşim gir abim bakımına, aç görüntünü
Kardeşimiz: evet hocam açtım
H: Rabbim senin iznin ile hz.Süleymanın yüzüğü çık açığa, çıktımı açığa
K: evet hocam şuan yanımda
H: Geç ... kardeşimin parmağına,... parmağındamı abim şuan yüzük,
K: Geçti evet parmağımda
H: Bak bunu yaptığım ikinci talebemsin. Bu mührü Süleyman yüzüğü konusunda benim karşıma 8-9 sefer geldiler. Ben bir talebeme yaptım öğrenmişti, bunu herkese tecrübe olsun diye yapıyorum. Şimdi sor bakıyım abim Abdullahlara (görevlilerine) mührü Süleyman yüzüğü sende, sanamı itaat ederler banamı?
K: Abdullahlar mührü Süleyman bende şuan, banamı itaat edeceksiniz Hatem hocayamı? Hocam sizi gösteriyorlar.
H: Ne dediğimi anladınmı abim.
K: Evet hocam,
H: Yüzük çık selahattin kardeşimin parmağından, çıktımı .
K: Evet hocam karşımda şuan,
H: Asıl yerine geç,.. bak nurdan bir yere geçer gördünmü abim.
K: Evet hocam,
H: Ne demek istediğimi anladınmı abim.
K: Evet hocam anlaşıldı şimdi, tamam.
H: Senin çok saf, temiz bir kalbin var.
K: Hocam kalbimiz mutmain oldu hz. İbrahimin ayette ifade ettiği gibi.
H: Abim sen saf temiz kalbin var, kafanı inşaallah sağdan soldan duyduklarınla karıştırmıyacaksın, bir şey olduğu zaman istişare et abim ben konuşulabilen insanım Allahın izn ile.

İkinci bir husus ise bu dediklerimi Asrı Saadete sorun.
Dediklerimde doğru olanı kabul edin ben diyorum diye hemen herdediğimi doğru olarak kabul etmeyin, araştırın ben bir insanım hata yapabilir, yanılabilir, yanlış yapabilir, yanlış bilebilir ve eksiğim olabilir . Onun için her dediğimi Asrı saadetle karşılaştırın ve uyanı doğru kabul edin uymayanı kabul etmeyin .

Bakın ruhani alem hakkında benim bilgim denizde bir damla değildir.
Gayp alemi gayp hakkında benim bilgim sıfırdır. Hiç yoktur.
Allahtan (c.c.) başka gaybı bilen yoktur, peygamber efendilerimzden bildirilenler müstesna.

İnsanlar 3-5 tane alem hatta 18000 alemi görmekle cin şeytanları, onları bunları görmekle gayp hakkında bilgi sahip olmuş değildirler.

Benim düşüncelerim bunlardır, herkesin düşünceleri farklı farklı olabilir, ille benimki doğrudur demiyorum.