Siteler
+ Yeni Konu aç
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Taleblere altin kurallar -1- (hatem hocamizin canli yayin derslerinden)

Yeni Üye

Taleblere altin kurallar -1- (hatem hocamizin canli yayin derslerinden)

TALEBLERE ALTIN KURALLAR -1- (HATEM HOCAMIZIN CANLI YAYIN DERSLERİNDEN)

ALTIN KURAL -1-
    İmanlarınızdan taviz vermeyeceksiziniz.
    Biz elhamdulillah müslümanız, Ulvi hocaların dedikleri gibi Asrı Saadete bağlıyız, günahımız hatamız olabilir, eksik ve yanlışımız olabilir. Bu bizleri, kişiliğimizi bağlar, bu noksanlıklarımız ve günahlarımız asrı saadetten ayrılmayı gerektirmez. Ve onun yolundan ve izinden ayrılmayacağız.
    Eksikliklerde olsa hiçbir zaman asrı saadete muhalif olmayacağız.

ALTIN KURAL -2-
    Her zaman güzellikleri kendi dinimize mal edeceğiz, çirkinliklerimizi ise kendimize mal edeceğiz. Unutmayın ilim bir hazinedir. İnsandada olur merkepdede olur. Hazineyi insanda taşır, merkepde taşır, onun gibi. Kötülük bizdendir , güzellikler Rabbimizin nasip etmiş olduğu ilimdendir.

ALTIN KURAL -3-
    Bizlerin hiç bir talebesi büyü sihir muska konularında gaybi bir bilgi vermez.
    Yani, sana şu kişi yaptı bu kişi yaptı, Ahmed, Mehmet, kaynanan yaptı vs..diye bilgi vermez. O tür bir bilginin verilmesi yasaklanmıştır. Kimse gözleri ile görmedi, canlı şahit değildir. Kim yaptı diye soru soran olursa, bu yasak diyeceksiniz, hocamızın haberi olursa bizi talebelikten uzaklaştırır, diyeceksiniz. Bu tüm hatem talebeler için geçerlidir.

ALTIN KURAL -4-
    Sizlere güç veriliyor Allahın izni ile.
    Hatem talebe kendi sitemi dışındaki hiçbir hocaya biat etmez. Burdaki hoca manevi şeyhler değil yanlış anlaşılmasın. gizli ilimciler, havascılar ve medyumlar o tip hocaları kastetmiştim. Size ben açığını konuşuyorum Bazı talebe kardeşlerimizden bazı hocalar kayma olayı gözüküyor kanmayın ve düşmeyin. Benim bir talebe kardeşim var kendisi çok seviyorum kalbi çok saf ve çok temiz, aşırı saf, Rabbim saflığını bozmasın.Sizi kandırmaya çalışırlar. Gücünüzü kendi gücüymuş gibi kullanmaya çalışırlar, bunuda kendilerine mal etmeye çalışırlar.

ALTIN KURAL -5-
    Askerlerden, Allah razı olsun, bize yardım ediyorlar ve dediğimizi yapıyorlar ama , askerler bizim bakımlarımızın tedavilerimizin ve çözümlerimizin amiri değildirler.
    Biz onlara uymayız. yönetim onlarda değil, bizdedir. Biz askerden, görevliden veya ruhaniden güç almayız. Ruhani yada görevli yada asker bizden güç alır. Son kararı biz veririz. Biz ne dersek o olur.

ALTIN KURAL -6-
    Bizler kuluz, bizler aciziz,
    Rabbim nasip etmez ise nefes alamayız.
    Rabbim nasip etmez ise bir adım atamayız.
    İnsanlara bıkkınlık vermesin diye ayrı ayrı demiyorum, benim ileriye yönelik yapacağım dediğim her işde Rabbim nasip ederse kelamın gizli bir şekilde vardır.
    Ben yarın canlı yayında olacağım diyom ya, şunu bilin Rabbim nasip eder bir mani çıkarmazsa, bunu her cümlede tektek demek zorunda kalmayayım, insanlar bıkkınlık verir cünkü. Yarın canlı yayında olmak benim niyetimdir. Nasip eder etmez o Rabbimin takdiridir. Rabbim niyyetimi kabul eder ve takdir ederse giderim yoksa gidemem.

ALTIN KURAL -7-
    Bizler ümmeti Muhammedin(s.a.v.) uşaklarıyız, bizler efendi değil, köleleriz. Kalbimizde kibir, benlik, enaniyet, veya evliyalık, alimlik hırsı olmayacak. Bizler bu ümmetin en zellilleri bizleriz, kalbimiz herzaman bu şekilde olacak.
    Biz kuluz aciziz, bize Rabbimiz ne kadar nasip ettiyse şükürler olsun, ne nasip etti ise rıza gösterir şükrederiz. Altın kural budur.

ALTIN KURAL -8-
    Önemli olan şu kardeşlerim, ümmeti Muhammedin (s.a.v.)geleceği ve ümmeti Muhammede (s.a.v.) fayda vermekdir. Ulvi hocamızın deyimiyle Peygamber efendimiz (s.a.v.) bu ümmet için çok göz yaşı dökmüş, o zaman bu ümmeti mutlu etmek bizm için şeref, görev ve vazifedir. Bu ümmet iyi olursa Efendimiz sevinir. Onu için Peygamberimizin (s.a.v.) uğruna ağladığı göz yaş düktüğü bir ümmeti biz sevindirmeye çalışacağız.

ALTIN KURAL -9-
    Bizim görevimiz mücadele etmektir Rabbimizin vermiş olduğu ilimle nasibimiz kadar mücadele etmektir, takdir ise Rabbimizdendir.
    Kuluz boynumuz kıldan ince, biz elimizden geleni yapar gerisini Rabbim bilir.
    Örneğin, beyin kanserinde düzelenlerde oldu düzelmeyenlerde oldu. Mücadele etmeden ne dersem o yalan olur. Kesin böyle dersem, kendime Kudret ithaf etmiş olurum ki bu iftiradır. Kudret Allahu tealaya mahsustur. Biz kuluz aciziz. Rabbimiz vesilelerine sarılır ondan imdat bekleriz, ondan umut ederiz. Bu bir mücadeledir.
    Eğer kesinlik verecek olsaydım ki o zaman Rabbime asi olurdum, o zaman o insandan 10 bin 20, 50, 100 bin isterdim, çünkü kesinlik veriyorsun, hayat kurtarıyorsun. Rabbine asi olduktan sonra ne diye bu dünya için çalışayım. Ben bu dünya için çalışan insan değilim Rabbimin izni ile . Onun için ben kesinlik vermem, ben kulluğumu bozmam, ben mücadele ederim ettiğim emeği harcadığım zamanı gündeme getiririm.

ALTIN KURAL -10-
    Burda talebelerin dikkat etmesi gereken bir husus daha göz önüne getirmek istiyorum
    bakın, cincilik ile ilim ehlinin farkını anlayın.
    Cincilikte cinlerin dediklerine inanmak zorundasınız, ilim ehlinde bu yoktur. cine, şeytana, görevliye biat etmezsiniz, aklınıza yatmıyorsa hesap sorarsınız. Ola ki bu ümmetin vesilesi ile peygamber efendimizin (s.a.v.) bize rıza gösterir. Gerçek mücadelemiz budur.

ALTIN KURAL -11-
    Bizim talebelerimiz hakikaten güçlüdür, hem diğer hocalara karşı güçlüdür. Hem cine şeytana karşı güçlüdür. Talebe kendi gücünün farkında değilse, başka bir hoca veya medyum o talebeyi kandırmaya çalışır, kendini büyükmüş gibi gösterip kendine bakımcı veya hizmetci etmeye çalışır kimse kanmasın.
    Gizli ilimler konusunda, bizim talbelerimiz kendi hocalarına ve kendinden daha eski ve kıdemli taleblerden başka hiç bir hocaya biat etmezler.

ALTIN KURAL -12-
    Bakımlarda asla görevlinin dediğine itibar edilmez, o bir veri olarak alınır ispat olarak araştırılır. İspat yapabilirse doğrudur, yapamazsa görevlinin dediği yanlıştır doğru kabul edemessiniz. Bakımların asıl kuralı budur.

ALTIN KURAL -13-
    Hiçbir zaman unutmayın, görevlilerde Allahın kuludur, zulüm ve eziyet ve haksizlık edilmez. Bizler bizim elimize düşeni bizden güçsüz olanı ezmeyiz. Bizim dünyamız, güçlülerin güçsüzleri ezdiği bir dünya değildir .
    Bu dünya herkesin ve herkesin nasip olanı yaşadığı bir dünya. Kimine 10 gram güç nasip olur, kimine 1000 gram güç nasip olur. Oda yaşayacak bende dolayısıyla 1000 gram var diye 10 gramı yok edemez. Herkes takdirine, güçlü olan ve olmayan takdirine rıza gösterecek. Kendiyle aynı şekildeymiş gibi muamele edecek.

ALTIN KURAL -14-
    Hiçbir talebe sakın ha açık konuşuyorum benlik ve kibir almıyacak, bizler herzaman nedir en aciz ve kul olarak kendimizi biliriz. Dünyada en aciz benim diyecek. Kimseye karşı kibir benlik büyüklük yok .
    Heleki benim en kızdığım şeydir, talebelerimdem hiçbiri, hiçbiri, sakın ha kendini evliya ve alim yerine koymaya kalkmasın.
    Bizler Allah (c.c.)'a kul olmaya çalışan insanlarız. Evliyalık Rabbimin nasibidir. Nasip ederse nasibine şükürler olsun, nasip etmez ise yine nasibine şükürler olsun. Takdir kendinindir, boynumuz kıldan incedir. Evliyalık Allahın rızasına daha çok yaklaştığın için önemlidir, diğer insanlardan üstün olduğun için önemli değildir.
    Eğer ben evliya oldum diye diğer insanlardan kendini farklı gören varsa o şeytanın evliyası olmuştur. Evliyanın daha sırrını ve püfünü anlamamıştır denmektir.
    Evliya olan insan Allahın (c.c.) bu nasibini elinden gitmesin diye daha çok yalvaran daha çok korkan insandır.

ALTIN KURAL -15-
    Ulvi hocaların en zayıf misafir talebeleri şu ülkeyi kuşatmaya alacak güçtedir.
    Ülkeler müslümanların metefizik kuşatması altınd diye yayılsın. Birazda onlar korksun, çünkü gerçek güç müslümanlarda . Müslüman güclü olmak zorunda, vesilelere sarılmak zorunda: Gücün en büyük vesilesi nedir? ilimdir. Zahiri alemdeki vesilesi ise fendir, bilimdir. Bir müslüman alimi, fen alimi, bilgini olmak zorundadır.

Yeni Üye
    Allah razı olsun

+ Yeni Konu aç