Hatem Hocamızın Talebelerinin ve Dostlarımızın Web Siteleri
Siteler
+ Yeni Konu aç
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Taleblere altin kurallar -3 - (hatem hocamizin canli yayin derslerinden)

Yeni Üye

Taleblere altin kurallar -3 - (hatem hocamizin canli yayin derslerinden)

TALEBLERE ALTIN KURALLAR -3 - (HATEM HOCAMIZIN CANLI YAYIN DERSLERİNDEN)

ALTIN KURAL -31-
    Gördüğünüz görüntülerden, rüyalardan, aldığınız keşiflerden, ilhamlardan etkilenmiyeceksiniz.
    Asıl olana, ASRI SAADETE bağlı kalacaksınız daima.
    Bizim için herzaman geçerli olan, ŞERİ KURALLARDIR, GERİSİ BOŞDUR.

ALTIN KURAL -32-
    Kafiri hizmet ettirebilmek, kötüyü iyiye hizmet ettirebilmek, ALİMİN işidir hiç bir zaman unutmayacağız bunu .

ALTIN KURAL -33-
    Bakın, İnsanların fark etmesi gereken şu:
    Ulvi hocalar, hadim hüddamlardan destek alanlar değildir. Onlar güç ve destek veren insanlardır.Yani 10 hadimi var şunu yapıyor, bunu yapıyor, diye bir olay yok.
    Daha önce bizde böyle değildik am şuan bizim durumumuzda aynı elhamdulillah
    Allahın izni, Ulvi hocalar vesilesi ile.

ALTIN KURAL -34-
    Kardeşim, imandan vazgeçmeyeceksin, hiç bir zaman unutmayın bakım ve tedaviler asıl olan görevlinin imanı değil sizin imanınızdır. Yani görevli ne olursa olsun, hangi hadim olursa olsun, hangi müvekkil olursa olsun, hangi melek olursa olsun, onun bir önemi yok sen ne olacaksın ona bakacaksın.
    İki kişi Peygamber efendimiz (s.a.v.)'i gördü, biri hz. Ömer, diğeri Ebu cehil.
    ikiside Peygamber efendimiz (s.a.v.)'i görmüş ama ne olmuşlar, burdaki sırrı, burdaki püfü kaçırmayacaksınız.

ALTIN KURAL -35-
    Bizim ehli sünnet insanlara ihtiyacımız var. Çünkü ehli sünnet gizli ilimlerini inşaAllah bizler yayacağız, insanlar hakiki ehli sünneti şifa ilimlerini öğrenecekler. Ruhani havası öğrenipte cinin şeytanın oyuncağı olupta kendilerini evliya zannnetmeyecekler.
    Bakın verilen en büyük mücadeleler, insanın ruhani havvasın oyuncağı olmasın diyedir.

ALTIN KURAL -36-
    İlmi hatem talebeleri ve adayları : insanların günahını sevabını özel hayatını araştırmak yasakdır. Sana şu kişi muska, sihir yaptı şu kişi malını çaldı şu kişi mülkünü çaldı demek yasakdır.
    Yok işte karın seni aldatıyor, yok kocan seni aldatıyor veya sevgilisi var dostu var demekde yasakdır.
    Bunların birini bir talebeden duyacak olursam, o talebe benim gözümde cinnileşmiş duruma düşer anında talebelikten uzaklaştırır ve alemlerle bağlantısını koparırım.
    Kimseyi birbirine düşürmeyecek ve kimsenin günahını açığa çıkarıp utandırmıyacaksınız. Kimsenin yuvasını yıkmaya vesile olmayacak, kimseyi birbirine düşman etmeyeceksiniz. Siz hayır ve şifa ehli olarak yetişeceksiniz. Herkes Allah razı olsun diyecek iyide olsa kötüde olsa.
    Belki sizin iyiliğinizden utanırda kötülüğünden vazgeçer

ALTIN KURAL -37-
    İlmi Hatemde, hakiki havvas ilminde, şifa ilminde, ehli sünnet şifa ilimlerinde mesafenin bir önemi yoktur. Asla yüz yüze görüşmek zorunda değildir.
    Aynı anda yıldız saatlerinin yıldız cedvelinin önemi yoktur. Onları çağırırken, cin padışahı tılısımına, cin müvekkilleri tılısımına gerek yoktur. İfrit tılısımı, gün ifrit tılısımı, ıvır, zıvır şeyler gerek yoktur.
    Bakın İlmi Hatemde, hakiki havvas ilminde, şifa ilminde , ehli sünnet şifa ilminde ebced hesabınada gerek yoktur. O ruhanı havvas ve ruhani şifa ilimlerinde vardır.

ALTIN KURAL -38-
    Arkadaşlar açık ve net diyorum.
    Bakın, bir insanın samimiyyetini anlamak istiyorsanız ÜMMETE ne kadar düşkün olduğuna bakın
    ve ümmeti nekadar müdafa ettiğine bakın. Bizim ölcümüz asrı saadettir, ümmettir.
    Ve açığını konuşuyorum, dünyada ister gökte üçsun, ister suda boğulmadan yaşasın, ister ateşte yaşasın, kim olursa olsun ehli sünnete düşmansa, ümmete zararlıysa karşısında bizi bulur. Allahın izni ilede, ezer geçeriz. Bu gibi cemaat ve tarikatların bizim için hiç bir önemi yoktur
    Zannetmesinki o keramet vari halleri kendilerini kurtarabilir.

ALTIN KURAL -39-
    Bakın dinleyen kardeşlerim burda şunu fark etmeniz gerekiyor
    Görevli gücünü hocasından alır, hoca gücünü görevlisinden almaz.
    Ruhani havasda ise, hoca gücünü görvlisinden alabilir, ama ilmi kesimde manevi kesimde görevli gücünü hocasından alır. Hoca nekadar kuvvetli ise görevli o kadar kuvvetlidir.

ALTIN KURAL -40-
    Bakın bakımcılık, her bakım yapan tedavi eder diye bir kural yok, bakımcılık ayrıdır ve tedavi ayrıdır. En güzel bakımcı tedavide edebilenlerdir. Tedavi edebilenler derken çözüm getirebilenler, tedavi dersek yanış olur tıpcılar yanlış anlar, çözüm getirebilenler yapar diyelim.

ALTIN KURAL -41-
    u manevi varlıklardan tanışmaya gelenler çok olur, aldırış etmeyin bünların sayısı bitmez, yılanı gider kedisi gelir, o gider köpeği gelir, aldırış etmeyin görmezlikten gelin, gelir gelir giderler, çünkü sayısı bitmez.
    Her birine 1 dakika ayırsanız, 10 milyon sizi tanımaya gelse 10 milyon dakika eder. Ömrünüz yetmez. Siz işinize bakacaksınız, sizin göreviniz asrı saadete tabi olmak, onunla uğraşmak ve asrı saadetin müdavimi olmaktır.

ALTIN KURAL -42-
    Kiminde bir zerredir ilim, kiminde bir derya. Ama hangisinde hayırlı ilim vardır Allahu teala bilir. Önemli olan çok bilmek değil hayra nail edeni bilmektir.

ALTIN KURAL -43-
    Bakın insanların yanıldığı noktalardan biride şu:
    İnsanlar cinler alemini insanlar gibi zannediyorlar*. Cin iriyapılı, kaslı, kuvvetli birşeyse güçlü olur* diğerlerine hükmeder, böyle bir şey yok .
    Cinler alemindeki güç ilimden geçer, ilmi olan daha kuvvetlidir. Bunlar 4- 5 çeşittir bunlar içerisinde enfaal olan ilimdir.
    Ondan Sonra Alemleridir, hanginin alemi güclü ise o cin güclüdür, o cin taifesi güclüdür
    Ondan Sonra Alemleri denizleridir,* hangisinin denizi güclü ise o güçlüdür.
    Ondan Sonra Alemleri tasarruflarıdır, hangisinin tasarrufu güclü ise o güclüdür
    Hangisi iri ise o güçlüdür diye bir kural yoktur o beşincidir en sondur. Yani tasarrufları denizleri* alemleri aynı olanlar içerisinde yapısı kuvvetli olanlar güçlü olur işte bu zaman gecerlidir.
    Cinler aleminde güç fazla ilimden kaynaklanır

ALTIN KURAL -44-
    Bu ilimler hakikaten Rahmani olarak giderseniz çok güzel ilimlerdir, insana neşe veriri huzur verir. Allahın izni ile dinamizmini ve neşesini korur, sağlığını korur gençliğini muhafaza eder (yani herkes ihtiyarlıyacaktır tabiki ters anlaşılmasın).
    İnsanlara fayda verdiğiniz gibi yaratıklara fayda verirsiniz. Ben bir hayvan görsem onuda tedavi ederim. Kırık bir bitki görsem onunda tedavisine uğraşırım. Canlı canlıdır çünkü.
    Yaratılmış herşeye elinizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacaksınız. Bunlardandan Allah düşmanları hariç olacak , peygamber düşmanları hariç olacak ve insanlara kalplerindeki kötülükten dolayı zarar verenler hariç olacak.

ALTIN KURAL -45-
    Mesle fikirler farklıda olsa herbirini tek çatı altında toplayabilme meselesi olarak ele alıyorum.
    Tartışmalara ben ilk başta tepki gösterecektim , sonradanda hoşuma gitti , nekadar tartışırlarsa tartışsınlar en azından tek çatı altında ehli sünnet çatısı altında toplanabiliyorlar. Helal olsun takdir ettim ve bıraktım.

Yeni Üye
    MAŞAALLAH SUBHANALLAH

ALTIN KURAL -38-
    Arkadaşlar açık ve net diyorum.
    Bakın, bir insanın samimiyyetini anlamak istiyorsanız ÜMMETE ne kadar düşkün olduğuna bakın
    ve ümmeti nekadar müdafa ettiğine bakın. Bizim ölcümüz asrı saadettir, ümmettir.
    Ve açığını konuşuyorum, dünyada ister gökte üçsun, ister suda boğulmadan yaşasın, ister ateşte yaşasın, kim olursa olsun ehli sünnete düşmansa, ümmete zararlıysa karşısında bizi bulur. Allahın izni ilede, ezer geçeriz. Bu gibi cemaat ve tarikatların bizim için hiç bir önemi yoktur
    Zannetmesinki o keramet vari halleri kendilerini kurtarabilir.

+ Yeni Konu aç