Hatem Hocamızın Talebelerinin ve Dostlarımızın Web Siteleri
Siteler
+ Yeni Konu aç
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Taleblere altin kurallar -4 - (hatem hocamizin canli yayin derslerinden)

Yeni Üye

Taleblere altin kurallar -4 - (hatem hocamizin canli yayin derslerinden)

TALEBLERE ALTIN KURALLAR -4 - (HATEM HOCAMIZIN CANLI YAYIN DERSLERİNDEN)

ALTIN KURAL -46-
    18 bin aleme söz gecirmek, yada bu yanlış anlaşılır şöyle diyeyim , cine şeytana ve görünmeyen varlıklara söz geçirmek, emir vermek şudur budur, insanı kudretli, güçlü yapmaz.
    Sen 18 000 alemin başına tek kral olsan, bakışınla sen emrinle alemleri yerinden oynatsan, yine bir hiçsin bir güç sahibi değilsin . Kural budur.
    Herkes ne olursa olsun Rabbimin karşısında aynı güçsüzlüktedir. insanı güclü kılan Rabbimin şefkat ve merhametidir. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Onun için bizler nekadar görünmeyen alemlere emir verirsek verelim, bizler güclü değiliz. Bizler her zaman aciziz, Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olur. Nasip etmez ise olmaz (TAKDİR). Ki kendi vücudumuzdada bu böyledir. Hastalanan organınıza söz geçirebiliyormusunuz? Geciremiyorsunuz. Bunun gibi.

ALTIN KURAL -47-
    Kardeşlerim bakın, yanlış anlamayın, diyelim ki bir askeriyedesiniz, çavuş, onbaşı, yüzbaşı, bin başı oldunuz. Generalin işini generale bırakmak lazım. Ve sabretmek lazım, birden bire ben generalim diye çıkmak doğru olmaz.

ALTIN KURAL -48-
    Bakın insanlar kullanılılan ilmin benzerliği ile bizleri karıştırıyorlar.
    Cincilerle ilim ehli birbirinden farklıdır. Bir cincinin 1-2-3-7- 40-41 tane cini olur.
    Ve bakım esnasında bu cinler çoksa ya birini görür yada ikisini gerisini görmez.
    Hiçbir cinci buraya gel diz çök şunu yap bunu yap diyemez.
    Diğer cinler hakkında musallat ve büyüler hakkında kendi cinlerin verdiği kadar bilgi alır.
    O cin doğru bilgi verir yanlış bilgi verir sorguluyamaz. O cinlere kendi cinleri vasıtası ile müdahelede bulunamaz. Kendi de direk müdahelede bulunamaz o cine. Onun için ayet kullanır, tılısım kullanır vefk kullanır. İlim ehli ise farklıdır bu durumlar olmaz.
    Bizim 1-2-3-5... cinle işimiz yoktur, hangisi olursa olsun geldediğimizde gelmek git dediğimizde gitmek zorundadır.
    Cincilik ilim değildir, cinci olmak ilim ehli olmak da değildir.
    Yani ilim ehli olmak uçak sürmekse, cincilik hurdaya atılmış üçağın tekerini alıp lastiksürmek gibidir. Lütfen bu fark anlayın .

ALTIN KURAL -49-
    Biz temizlik yaptığımız zaman a-z ye temizleriz. Ben bir hastayı temizledikten sonra bir müddet peşine görevli takarım geri dönüş varmı, herhangi bir sıkıntı varmı diye, bunlar benim bıraktığım görevlidir. Eğer sıkıntı yoksa o görevlileri çekerim.

ALTIN KURAL -50-
    Bakın bizlerde görevli gücünü hocadan alır, Hatem asker hocaya yardımcıdır ama yanlışa düştüğü zaman bizim kılıcımızla karşı karşıya gelir, hatem askerde oluyorsa kim oluyor.
    Unutmayın göveneceğiniz iman kendi imanınızdır, güveneceğiniz kendinizsiniz görevli değil.
    Araya başka görevli girmeye kalkabilir, başka hocalar görevli göndermeye kalkabilir, sizi etkileyemez , ama yinede bilin, şu olur bu olur. Görevli diye sırf doğru kabul etmeyeceksiniz.
    Zaten hangi görevliden gelirse gelsin asrı saadete uymayan, şeriate uymayan hiç bir bilgiyi kabul etmeyeceksiniz. Böyle durumda, burda durun diyeceksiniz ve incelemeye alacaksınız.
    Gel bakalım bu ters bilgiyi niye verdin, vermen için gerekli sebebin ne idi, ne yapmaya çalışıyorsun amacın nedir, yani görevli kendi görevliniz olsa bile, görevliye güvenme olayı olmayacak. Görevli size güvenecek.

ALTIN KURAL -51-
    Görünmeyen alem musallatlar , yok timsahdı , kurbaydı, tavşandı, canavardı, kaplumbağdı ..bu şekilde gelmezler, eğer bu şeklde görüyorsanız büyük ihtimalle ara görevli almışsınız demektir.
    Ara görevliniz sizin düşüncenize yanıltıyor demektir.
    Bu bilginiz olsun inşaAllah yani binbir çeşit hayvanat şeklinde gözkmezler.
    Gelen görüntülere fazla aldırmayın.

ALTIN KURAL -52-
    Birazda mantıklı düşünelim.
    Temizlenmiş hastaya sen de musallat var diyorsunuz. Bundan şu çıkıyor, ya biz temizleyemedik
    yada bakım esnasında bir sıkıntı var demektir.
    Bu iki şıktan birini kabul etmek zorundasınız. En basit olarak bir kardeşimiz, bizim sevdiğimiz ve koruma altında tuttuğumuz kardeşimiz . Bakın dediğim gibi görünmeyen alemlerden gelen bilgiye güvenmeyeceksiniz. Görevli sizi değil siz görevliyi yöneteceksiniz, asıl olan sizsinz, tmm

ALTIN KURAL -53-
    Bana deselerki Ruhani alemi nekadar biliyon , ben derim ki hiç bilmiyorum, bakın gaybı Allahtan başkası bilmez. Niye biliyormusunuz ? O kadar karışıktır ki o kadar çok şey vardır ki bildiğiniz bilmediğinizin yanında hiç bir şeydir. Onun için ben gaybi hiç biliyorum, ben ruhani alemi tam bilmiyorum .

ALTIN KURAL -54-
    Sonsuza düşmek çok değişik bir durumdur ve çözümüde çok zordur. Ben elimden geldiği kadar sonsuza duşmüş hastalardan kaçmaya çalışırım. Ama nedir, insansındır, ortada bırakamazsın mecbur alırsın. Ben ençok bıkkınlık duyduğum zorluk çektiğim hadise sonsuzdur.
    Ruhani alemle bütünleşmek ruhani alemin bir parçası olmak gibi bir şeydir o .

ALTIN KURAL -55-
    Talebelerimiz çok Allahın izniyle sadece şuan tüm türkiyeden 40 yakın talebelik isteği var.
    Önemli olan talebelerin çoğalması değil, ümmeti Muhammede hizmet edecek kişilerin yetişmesi.
    Amacımız benlik değil benlik olsaydı kimseye öğretmezdim, Türkiyede ve tüm dünyada tek kalem kalır giderdik. Amacımız benlik olsaydı ve amcımız menfaat olsaydı, tek başımıza kırallık kurar giderdik. Dikkat ediyorsanız biz ümmeti Muhammede öğretmeye çalışıyoruz.
    Zaten bizim dürüstlüğümüzün en büyük isbatı budur.

ALTIN KURAL -56-
    Bakın size şunu söyleyeyim özellikle talebeler.
    Cini şeytanı görmede, cin ve şeytan daha iyi görür,
    Bize yeteneğiniz değil, bize asaletiniz lazımdır.
    Bize asrı saadete bağlılığınız ve imanınız lazımdır.
    Dünyanın en iyi bakımcısı olsanız veya en kötü bakımcısı olsanız bizim için fark etmez. Kalbiniz sağlam olacak, kalbiniz güzel olacak, kalbiniz iman dolu olacak, asrı saadete bağlı olacaksınız, iki dakikada kalbiniz bozulmayack, çocuk oyuncağı gibi

ALTIN KURAL -57-
    Bakın insanların bilmediği bir şey var bu vesile ile bunuda anlatmk istiyorum ,
    İman ehli olup, kalbi durust olup özünü hakikatini Allahu tealaya bağlarsa onun nurdan koruyucuları olur yani nurani koruyucuları olur . Daha doğrusu dünyanın her tarafında vardır layık olana yardımcı olurlar, bunların adı ehli Hızrullahtır
    Onun için günahlardan kaçınmanız tevbe ve iman sahibi olmanız kalbinizin dürüst olup özünüzü, Allahu tealaya bağlamanız önemlidir.

ALTIN KURAL -58-
    Bir müslüman ne olursa olsun, ehli sünnet olan müslüman, devletini hristiyana, yahudiye teslim etmez. Gökte ucuyormuş , suda yuruyormuş, ateşde yanmıyormuş, pıçak işlemiyormuş, bunların bir önemi yoktur. Müslüman müslümanı korur ve kollar, kural budur.

ALTIN KURAL -59-
    Bakın verilen en büyük mücadeleler
    insanın ruhani havvasın oyuncağı olmasın diyedir.

ALTIN KURAL -60-
    Bakın ben bazı şeyleri bilerek yapıyorum
    sizin şu bakım için ulaşmaya çalıştığınız cinlerin ne kadar güvenilir olduklarını anlayın
    yani fazla güvenemessiniz.
    Yani bir iki cine ulaştınız diye bakımcı olmazsınız, ilim ehli olmazsınız.
    Çoğu insan boş hayal uğruna boş kürek çekiyor.
    Hakiki bir bakım yapabilmek için hakki bir ilim ehli olmak lazımdır, Allahın izni ile.
    Yada çok ileri düzey bir cinci olmanız lazımdır.

Yeni Üye
    ALTIN KURAL -60-
    Bakın ben bazı şeyleri bilerek yapıyorum
    sizin şu bakım için ulaşmaya çalıştığınız cinlerin ne kadar güvenilir olduklarını anlayın
    yani fazla güvenemessiniz.
    Yani bir iki cine ulaştınız diye bakımcı olmazsınız, ilim ehli olmazsınız.
    Çoğu insan boş hayal uğruna boş kürek çekiyor.
    Hakiki bir bakım yapabilmek için hakki bir ilim ehli olmak lazımdır, Allahın izni ile.
    Yada çok ileri düzey bir cinci olmanız lazımdır.
    "İLMİ İSMET'TE VE HATEM İLMİN'DE GÜVENECEĞİNİZ TEK ŞEY KENDİ İMAMINIZDIR ""ALTIN KURAL BUDUR""
    "HATEM HOCA"

+ Yeni Konu aç