Öncelikle Şifa için size gelipte umut bağlayan yada ücret ödeyen her hastanız için görevlilere emir vereceksiniz. Olaki hasta umduğunu bulamaz yada istediği şifaya nail olmaz diye bu insan bize gelmiş umut bağlamıştır ücret ödemiştir. Bu insandan istediğimiz sonucu alamama ihtimaline karşılık hayatındaki bir büyük olumsuzluğu yada hastalığı yada sıkıntıyı kaldırmaya çalışacaksınız.
İkincisi ise sırasıyla hergün bir İlmi Hatem İnternet Talebesi Hayrı kendilerine gelen hastaların yakınları için bir Yasini Şerif okuyacak vefat etmiş yakınlarına hediye edecektir.
Üçüncüsü ise her İlmi Hatem İnternet Talebesi kendine geldiği insandan aldığı ücretin cüzi bir kısmını kendine ücret ödeyen insan adına cüzi bir kısmını ise kendi adına cüzi bir kısmınıda Hakk'ın Rahmetine kavuşmuş Tüm İmanla Göçenler adına Sevabı Kesilmeyecek yere bir Camiye, Kur'an-ı Kerim Kursuna yada bir İlim İrfan Ocağına yani bir Medreseye hediye edeceklerdir. Ama kesinlikle ve kesinlik hasta için olan kısmı unutulmayacaktır. Hasta için olan kısım olaki istenilen sonuca ulaşılamaz ise kul hakkına düşme ihtimaline karşı tedbir amaçlıdır. Yani Nasip Olursa Mahşerde karşılaştığınızda hastaya sana şifan için elimden geleni yaparım dedim. Şifan için elimden geleni yaptım eksik bırakmadım. Takdir Rabb'imizindi. Bununlada yetinmedim senden aldığım ücretle senin için ve sevdiklerin için Hayr yaptım diyebileceksiniz. Senin adına Camiye yada Kur'an-ı Kerim Kursuna yada Medreseye senin adına senin için hediye bıraktım diyebilmelisiniz.
Üçüncüsü ise İlmi Hatem İnternet Talebeleri Cuma Günleri Sevabı kesilmeyen yere layık olan yaşayan her Müslüman adına cüzi bir miktarda hayr yapmak zorundadır. Bir cami, bir Kur'an-ı Kerim Kursu yada bir Medrese. Bunu yaprkende Ya Rabb'im şu an yaşayan Müslümanlardan adına Hayr yapılması şer ve zulüm olmayanlar, günah olmayanlar aksine Hayr yapılması mübah ve sevap olanlar için layık olanlar için Sen'in Rızana Yaklaştıranlar için diye Dua edilerek yapılacaktır.
En Doğrusunu Allahu Teala Bilir.