Hatem Hocamızın Talebelerinin ve Dostlarımızın Web Siteleri
Siteler
+ Yeni Konu aç
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Gizli İlimler Genel Bilgilendirme ( Herkes Okusun Önemli )

Administrator

Gizli İlimler Genel Bilgilendirme ( Herkes Okusun Önemli )

Bu konu gizli ilimlerde oldukça fakir olan yüzyılımız insanlarının hafifçe aydınlatılması için açılmıştır. Öncelikle şunu belirtelim ki, bizim karşı olduğumuz havas ilmi değil ruhani havastır. Yani Bakara Sureyi Şerifesinde geçen '' Süleyman'ın hükümranlığı hakkında onlar, şeytanların uydurup söylediklerine tâbi oldular. '' '' Lâkin şeytanlar kâfir oldular. Çünkü insanlara sihri ve Babil'de Hârut ile Mârut isimli iki meleğe indirileni öğretiyorlardı. '' kısmının havas adı altında insanlara takdim edilmiş halidir.

Önce Yunus Emre'nin sözünü hatırlatalım.

İlim ilim bilmektir
    İlim kendini bilmektir
    Sen kendini bilmezsen
    Ya nice okumaktır

Öncelikle ve havasçıyım diyen , ben havasla uğraşıyorum diyen herkes yerini ve haddini bilecek. Hakikaten ilim öğrenmek istiyorsa. Günümüz yüzyılında havas alimi hakikaten yok gibidir. Havas ilmi ile uğraşanların hepsi birer faydalanacıdır. Çeşitli riyazet ve davetlerle cinlerle görüşmeye başlamış, hüddamlara ulaşmış eskaza hadimlerle irtibata girmiş insanlarda birer faydalanıcıdır. Sayın Ulvi Hocaların Misafir Talebeleride İlmi İsmet Faydalanıcısıdır.

Yani kimse bir cinle görüştü diye, yada bir hadimle irtibat kurdu diye havas alimi olmaz. Sadece faydalanıcı olur. Faydalanaıcı demek İlimden fayda gören ve yarar sağlayan demektir. Bu seviyeyi aşıp ilme aşia olan ve bilen insanlara ise ilim kullanıcısı denir. Bunlar faydalanıcıların bir üst seviyesi ve basamağıdır. Sayın Ulvi Hocalar İlmi İsmet Kullanıcısıdırlar. Ben Hatem Hoca ise İlmi İsmet'te faydalanıcı ama Havas İlminde ise İlim Kullanıcısıyımdır. İlme vakıf olan insanlar ise Alimlerdir. İsmet Mısri Hazretleri bir İlmi İsmet Alimidir. Ve şu yüzyılda dünyadaki Tüm Alimlerin Başı ve Reisidir. Kim olduğunu bilmemekle beraber Hakiki Alimler Varlığını Bilir ama İsmini Bilmezler. İsmet Mısri Hazretleri'nin en Yakın ve En Büyük ... Talebesi hem M.... V.... Alimi, hemde M..... S...... Alimlerdir. (En Büyükten sonra gelen .... rakamdır, sayı bildirir.)

Konuyu fazla dağıtmamak için asıl vurguya geri dönüyorum. Öncelikle havas ilmiyle iştigal edip bir şeyler yapmaya çalışanlar birer faydalanıcı olduklarını kabul etsinler. Bunu kabul etmedikleri müddetçe kendi çalıp kendi oynayan avare sürüsüne dönerler. İkincisi ise havas ilmi ile iştigal edenler cinle, şeytanla görüşmekle, hadim, hüddam irtibatlarına nail olmakla havas alimi olamayacaklarını, güç ve ilim sahibi olamayacaklarını anlasınlar.

Ondan sonra çok önemli bir vurguya geliyoruz. Kral tacı krala takılır, soytarıya palyaço elbisesi yakışır. Kalbindeki, fesadı, fitneyi, kalleşliği, yalanı, iftirayı, kahpeliği yenememiş insanlar, köprüyü geçene kadar ayıya Dayı derim, köprüyü geçince keyfime bakarım diyen insanlar, nankör ve hain olan insanlar, ben Uhrevi İlimleri bu dünya menfaati için öğrenirim diyen insanlar, aslı ve kökeni hırıstiğyan ve yahudi olupta Müslümanların Gizli İlimlerini öğrenebilmek ve bu İlimlerle Müslümanlara zarar verebilmek niyetinde olan insanlar ki ( sayın haydarı kerrarın talebelerin hemen hemen hepsi bu niyette olan insanlardır, dikkat edin başka sitelerde tarikatı karalarlar değişik isimlerle, ama kendi sitelerinde bir numaralı tarikatçı olurlar. Başka yerlerde Allah'a kitaba söverler, kendi sitelerinde evliya alim olurlar. Ki şu bir gerçektir haydarı kerrar denilen şahıs tarafına geçip Sayın Ulvi Hocalara ihanet eden misafir talebeler içinde hırıstiyan olma ihtimali çok büyük olan insanlarda avardı. )

Yine konuyu dağıtmayalım, işte bu tip insanlar hakkında Ayeti Şerifler in vurgu yaptığı rivayet edilir. '' Emrolduğun gibi dosdoğru ol '' Allah nankörleri sevmez '' '' Dünya hayatı sadece oyun ve oyalanmadır; ahiret yurdu, sakınanlar için daha iyidir. Düşünmüyor musunuz? '' ''Bilin ki, dünya hayatı oyun, oyalanma, süslenme, aranızda övünme ve daha çok mal ve çocuk sahibi olmaktan ibarettir. Bu, yağmurun bitirdiği, ekicilerin de hoşuna giden bir bitkiye benzer; sonra kurur, sapsarı olduğu görülür, sonra çerçöp olur. Ahirette çetin azap da vardır. Allah'ın hoşnudluğu ve bağışlaması da vardır; dünya hayatı ise sadece aldatıcı bir geçinmedir.'' ''Biz, gökleri de yeri de bunlar arasındakileri de eğlenip eğlendirelim diye yaratmadık.''

Şimdi sizler Allahu Teala'nın Ayeti Şerfgilerine ters bir kalple gelip, sonrada Meleklerle görüşebileceğinizi yada Alim olabileceğinizimi sanıyorsunuz? Hadisi Şerif'in bu olay hakkında vurgu içerdiğine dair rivayet vardır '' Ameller niyetlere göredir '' Ayeti Şerife'de bu olay hakkında vurgu vardır diye rivayet vardır '' Kim Allah'tan doğru sözlü olabilir ''

Bu eğrilikle, hilekarlıkla, yalancılıkla ve şeytanlıkla ulaşabileceğiniz şey İlim değil, Alimlik değil, Melekler değil,Hadimlerde değil, yalancıların ve hilekarların kralı şeytan ve şeytanlıktır. Onun için siz şeytandan ve avanelerinden şeytani şeyleri ve şeytanlığı öğrenirsiniz ve öğrendiğinizi havas zannedersiniz. Sizin şeytanlıkta gök katınızda şeytanlar uçtuğu ve siz onların yeryüzü avaneleri ve takip edicileri olduğunuz için siz şeytanlara görüşür, görüştüğünüzü melek zannedersiniz. Ve yeryüzündeki insan vücutlu şeytanlar olursunuz.

Hakikaten Havas ilmini öğrenmek istiyorsanız kalbi düzgün, eğriye eğri doğruya doğruya doğru adam gibi adam olmak zorundasınız. Diğer türlü şeytan yapılı bir insan olmaktan öte gidemezsiniz.

Vaktim kalmadı devamı sonra İnşaAllah.
    0 536 673 87 67

hatemefendi@gmail.com

www.hatemhoca.net

Yeni Üye
    Kral tacı krala takılır, soytarıya palyaço elbisesi yakışır.

Yeni Üye
    Günümüz yüzyılında havas alimi hakikaten yok gibidir. Havas ilmi ile uğraşanların hepsi birer faydalanacıdır.Yani kimse bir cinle görüştü diye, yada bir hadimle irtibat kurdu diye havas alimi olmaz. Sadece faydalanıcı olur. Faydalanaıcı demek İlimden fayda gören ve yarar sağlayan demektir. Bu seviyeyi aşıp ilme aşia olan ve bilen insanlara ise ilim kullanıcısı denir. Bunlar faydalanıcıların bir üst seviyesi ve basamağıdır. Sayın Ulvi Hocalar İlmi İsmet Kullanıcısıdırlar. Ben Hatem Hoca ise İlmi İsmet'te faydalanıcı ama Havas İlminde ise İlim Kullanıcısıyımdır. İlme vakıf olan insanlar ise Alimlerdir. İsmet Mısri Hazretleri bir İlmi İsmet Alimidir. Ve şu yüzyılda dünyadaki Tüm Alimlerin Başı ve Reisidir. Kim olduğunu bilmemekle beraber Hakiki Alimler Varlığını Bilir ama İsmini Bilmezler. İsmet Mısri Hazretleri'nin en Yakın ve En Büyük ... Talebesi hem M.... V.... Alimi, hemde M..... S...... Alimlerdir. (En Büyükten sonra gelen .... rakamdır, sayı bildirir.)

+ Yeni Konu aç